3 svarīgākie padomi rotu kopšanai
Biežāk uzdotie jautājumi par rotu kopšanu
Nepieciešams padoms rotu kopšanā?
Telefons
(+371) 29 565 577 | (+371) 25 619 127
E-pasts
info@lolamasan.com
Vai Jūs piedāvājat rotu apkopi?
Jā, mēs piedāvājam arī profesionālu rotas apkopi, lai nodrošinātu, ka jūsu rotas izskatās kā jaunas.
Pirmais rotas apkopes serviss ir bezmaksas!
Lūdzu sazinieties ar mums, lai saņemtu vairāk informāciju.
Kā pareizi uzglabāt rotaslietas?
Uzglabājiet rotaslietas atsevišķi, lai izvairītos no skrāpējumiem vai bojājumiem.
Mitrums var radīt traipus; izvairieties turēt savu juvelierizstrādājumu uzglabāšanas kastītes vannas istabā.
Dabiskās eļļas no Jūsu ādas var padarīt dimantus, dārgakmeņus un pērles blāvus. Lietojiet tās pēc iespējas mazāk, kad nēsājat rotaslietas.
Kā ir jārūpējas par juvelierizstrādājumiem?
Tīriet rotaslietas ar tīru, mitru drānu vai microfiber tīrāmo lupatu. Notīriet sausas sudraba rotaslietas pirms glabāšanas, lai novērstu traipu rašanos. Sudraba rotaslietām izmantojiet sudraba spodrināšanas drānu vispārējai tīrīšanai. Līdzko jūsu rotaslietas ir tīras, glabājiet tās atsevišķi savā dārglietu lādītē ar rotaslietām, kas atdalītas ar mīkstu drāniņu vai dārglietu maisiņu. Tas palīdz izvairīties dārglietu saskrāpēšanai kopā ar citām rotaslietām. Kopumā jāizvairās no ilgstošas saskares ar ūdeni, piemēram, dušas vai peldes ar savām rotaslietām. Nepakļauj juvelierizstrādājumus tīrīšanas līdzekļiem vai citām ķīmiskām vielām, piemēram, ķermeņa losjoniem, matu lakām, sauļošanās losjoniem, eļļām vai jebkāda cita veida līdzekļiem.
Kā man rūpēties par savām zelta rotaslietām?
Zelts ir mīksts metāls kas ir galvenais iemesls, kāpēc tas tiek sajaukts ar citiem metāliem juvelierizstrādājumu ražošanas laikā. Tā kā tas ir mīksts metāls, tas tiek pakļauts skrāpējumiem un tāpēc prasa maigu apiešanos un tīrīšanu. Zelta rotaslietas var palikt nespodras arī nepiemērotā vidē. Izvairieties no spēcīgām ziepēm, tostarp ķermeņa mazgāšanas līdzekļiem, hlora un balinātājiem, kā arī no nezināmām ķīmiskām vielām. Ikdienas valkāšana var padarīt zelta rotaslietu virsmu blāvu. Regulāri tīriet rotaslietas, lai saglabātu to spožumu. Tīrot juvelierizstrādājumus, esiet saudzīgi un nepulējiet tās pārāk spēcīgi, lai nesaskrāpētu. Pēc tīrīšanas vienmēr rūpīgi nožāvējiet rotaslietas. Ja Jūsu zelta juvelierizstrādājumos ir dārgakmeņi, lūdzu, ņemiet to vērā arī apkopes un tīrīšanas laikā. Dārgakmeņiem, pamatojoties uz to struktūru, var būt nepieciešamas dažādas apkopes metodes.
Kā man rūpēties par savām sudraba rotaslietām?
Smalkais sudrabs ir mīksts un kaļams materiāls, ko var viegli sabojāt un saskrāpēt. Tomēr ar pienācīgu aprūpi un kopšanu Jūsu sudraba rotaslietas lieliski kalpos visu mūžu .
Sudrabs reaģē uz gaisu un dažādām ādas eļļām. Ir ļoti svarīgi regulāri tīrīt sudraba rotaslietas, lai pasargātu tās no nogulsnēm. Sudrabs ātrāk zaudē spodrumu, ja tiek pakļauts mitrumam un putekļiem. Ja notīrīsiet netīrumus, pirms tie uzkrājas, Jūs varēsiet priecāties par savām sudraba rotaslietām ilgu laiku. Pēc tīrīšanas sudraba rotaslietas jāuztur sausas un pareizi jāuzglabā.
Sudraba rotaslietu tīrīšanai neizmantojiet papīra dvieļus vai salvetes, jo tie var tās saskrāpēt.
Vienmēr atcerieties, ka peldbaseini nav vēlami sudrabam un hlors var neatgriezeniski sabojāt Jūsu rotaslietas. Pirms peldēšanās noteikti noņemiet sudraba rotaslietas. Ja esat aizmirsuši tās noņemt pirms peldēšanās, pēc tam noteikti noskalojiet un nosusiniet.
Ja Jūsu sudraba juvelierizstrādājumos ir dārgakmeņi, lūdzam to ņemt vērā arī apkopes un tīrīšanas laikā. Dārgakmeņiem var būt nepieciešamas dažādas apkopes metodes, pamatojoties uz to struktūru. Ja rotaslietu tīrīšanai vēlaties izmantot sudraba kopšanas šķīdumu, pārliecinieties, ka dārgakmeņi uz juvelierizstrādājumiem nesaskaras ar šķīdumu vai citām ķīmiskām vielām.
Kā rūpēties par rotaslietām ar dārgakmeņiem?
Dabisko dārgakmeņu sastāvs ir ļoti jūtīgs. Tiem nepiemīt dimantu izturība, tāpēc nepieciešama papildu aprūpe, lai tie kalpotu ilgu laiku. Pārliecinieties, ka esat pasargājis tos no atsišanās pret cietu virsmu vai triecieniem. Neglabājiet tos kopā ar citām rotaslietām vienā glabāšanas vietā. Ir ļoti svarīgi regulāri kopt dārgakmeņus, kā arī uzturēt tos tīrus, lai aizsargātu to dabisko nokrāsu. Vienkārši noslaukiet dārgakmeņu rotaslietas ar mīkstu drāniņu, lai no tām notīrītu aplikumus.
Kādos brīžos rotaslietas nav ieteicams velkāt?
Nevalkājiet rotaslietas dušā, vannā, peldbaseinā vai burbuļvannā. Šampūns un ziepes var uzkrāties uz metāla virsmas, kā arī uz dārgakmeņiem, padarot Jūsu rotaslietas nespodras. Mitrums nelabvēlīgi ietekmē dārgmetālus. Nepakļaujiet juvelierizstrādājumus mitruma ietekmei un nevalkājiet tos ļoti karstā vidē, piemēram, saunā vai sauļojoties.
Sadzīves tīrīšanas līdzekļi var padarīt rotaslietas nespodras vai pat sabojāt tās. Izvairieties no saskares ar jebkādām ķīmiskām vielām. Mēs iesakām nenēsāt rotaslietas, veicot mājsaimniecības darbus, strādājot dārzā, vingrojot, gatavojot ēst, tīrot vai sportojot. Visi dārgakmeņi ir jūtīgi; pat dimants, trieciena gadījumā, var ieplaisāt. Sargājiet savas rotas no jebkādiem triecieniem saskarē ar cietām virsmām. Atgādinām; jo labāk juvelierizstrādājumi tiek kopti, jo ilgāk tie Jums kalpos!
Kā arī, labāk noņemat rotaslietas pirms gulētiešanas. Miega laikā var tikt sabojāta ķēdīte, saliekts zars gredzenam vai kulonam, kā rezultātā Jūs varat arī pazaudēt akmeni.
Kā novērst rotaslietu bojājumus ikdienā?
Lai novērstu ikdienas bojājumus, noņem rotaslietas, veicot mājas darbus, sportojot vai peldoties. Vienmēr uzklāj kosmētiku un smaržas pirms rotaslietu uzlikšanas.
Ko darīt, ja rotaslieta ir bojāta?
Ja rotaslieta ir bojāta, piemēram, ir saplīsušas aprocītes vai bojāti stiprinājumi, iespējams Jūsu rota var tik labota ar Garantiju.
Cik bieži jātīra rotaslietas?
Rotaslietas jātīra tik bieži, cik nepieciešams, lai tās izskatās labi. Parasti pietiek ar to tīrīšanu reizi mēnesī, ja tās valkā regulāri, vai pirms īpašiem pasākumiem.
Vai zelta rotaslietas var tīrīt mājas apstākļos?
Jā, zelta rotaslietas var droši tīrīt mājas apstākļos. Izmanto siltu ūdeni ar nedaudz šķidrinātām ziepēm, iegremdē rotaslietas šķīdumā dažas minūtes, pēc tam maigi notīri ar mīkstu zobu birsti un noskalo ar tīru ūdeni.
Kad rotaslietas vajadzētu tīrīt profesionāli?
Ja Tavas rotaslietas ir ļoti netīras, satur dārgakmeņus ar augstu vērtību vai ir mehāniski sarežģītas (piemēram, ar daudzām kustīgām daļām), labāk tās nodot tīrīšanai profesionālam juvelierim.