Biežāk uzdotie jautājumi

Šeit apkopojām visbiežāk uzdotos jautājumus, lai Tev būtu vieglāk un ātrāk gūt atbildes uz visiem jautājumiem.

Nepieciešams padoms?

Telefons
(+371) 29 565 577 | (+371) 25 619 127

E-pasts
info@lolamasan.com

Kādi akmeņi tiek izmantoti jūsu rotaslietās?

Mēs izmantojam dažādus akmeņus, ieskaitot dārgakmeņus un pusdārgakmeņus, kas ir rūpīgi atlasīti, lai nodrošinātu augstāko kvalitāti un ilgtspēju.

Uzzini vairāk par rotu akmeņiem

Kā pareizi rūpēties par rotaslietu akmeņiem?

Lai saglabātu akmeņu spīdumu un izturību, mēs iesakām tīrīt tos ar mīkstu audumu un izvairīties no ķīmiskiem tīrīšanas līdzekļiem, kas var bojāt to virsmu.

Uzzini vairāk par rotu kopšanu

Cik ātri saņemšu pasūtījumu?

Piegādes laiks ir atkarīgs no rotas pieejamības, ko vari apskatīt produkta lapā.

Ja iegādājies rotu ar zīmīti "Saņemšanai tūliņ", tā tiks izsūtīta nākamajā dienā.

Citā gadījumā, ja pasūti rotu, ko nepieciešams vispirms izgatavot, tā tiks izgatavota aptuveni 14 dienu laikā un pēc tam nosūtīta uz Tavu adresi.

Vai manām rotām būs garantija?

Jā, mēs piedāvājam mūža garantiju visām mūsu rotaslietām pret ražošanas defektiem.

Uzzini vairāk par mūsu mūža garantiju

Kā sazināties ar klientu atbalstu?

Vari sazināties ar mums, izmantojot zemāk esošo saziņas formu.

Vai es varu izgatavot rotaslietas no mana zelta?

Jā, mēs piedāvājam pakalpojumu, kas ļauj klientiem izgatavot personalizētas rotaslietas no viņu pašu zelta.

→ Uzzini vairāk

Uzzini vairāk par rotu un materiāliem

Juvelierizstrādājumi ar zelta pārklājumu

Apzeltīšanas procesā tiek uzklāta plāna zelta kārtiņa (18k) uz mazāk vērtīgiem metāliem, piemēram, kā sudrabs. Zelta kārtiņa ar laiku nonēsājas un šī iemesla dēļ apzeltītie izstrādājumi tiek uzskatīti par mazāk noturīgiem salīdzinājumā ar zelta izstrādājumiem.

Kas ir rodija pārklājums? 

Rodijs ir elements ar apzīmējumu Rh, sudraboti balts un ciets metāls. Tas ir viens no retākajiem un vērtīgākajiem dārgmetāliem. Tas ir noturīgs pret koroziju un neoksidējas. Šī iemesla dēļ baltais zelts tiek pārklāts ar plānu rodiju kārtiņu, lai piešķirtu spīdīgu, sudraboti baltu krāsu. Sudrabs var tikt pārklāts ar rodiju, lai novērstu sūbēšanu. Tā kā rodija kārtiņa, kas tiek uzklāta baltajam zeltam un sudrabam ir ļoti plāna, šo procesu nepieciešams atkārtot, lai atjaunojot izstrādājuma mirdzumu. Rodijs ir aptuveni astoņas reizes dārgāks nekā zelts.

Kas ir rozā un dzeltenais zelts?

Rozā  un dzeltenais zelts ir izgatavoti no zelta un vara sakausējuma. 750 proves (18K) zelta izstrādājumi satur 75% zelta, savukārt 585 proves (14K) zelta izstrādājumi satur 58% zelta. Atlikušo daļu veido varš, vai varš kombinācijā ar sudrabu. Izmantotā vara atšķirīgais procentuālais daudzums nosaka zelta krāsu. Rozā zeltam ir visaugstākais vara saturs.

Kas ir Baltais zelts?

Baltais zelts tiek veidots no dzeltenā zelta sakausējumā ar vismaz vienu balto metālu. Sakausējumam visbiežāk tiek izmantots niķelis vai palādijs. 750 proves (18K) baltais zelts satur 75% zeltu, savukārt 585 proves (14K) baltais zelts satur 58.3%. Baltās nokrāsas pastiprināšanai gandrīz visi izstrādājumi tiek pārklāti ar rodiju - spīdīgu, baltu metālu, kurš piedod arī papildus cietību. Atkarībā no izstrādājuma valkāšanas biežuma, rodija kārta ar laiku var nonēsāties, atklājot oriģinālo metāla krāsu. Izstrādājumu var atkārtoti pārklāt ar rodiju, lai atjaunotu balto nokrāsu.

Vai zelts var apsūbēt un kļūt nespodrs?

Jā, arī izstrādājumi, kas izgatavoti no zelta ar laiku var kļūt blāvāki un ne tik spodri kā sākotnēji. Lai atgūtu oriģinālo izskatu un mirdzumu, jādodas pie juveliera un jālūdz izstrādājumu nopulēt. Pie augstākas zelta proves vērtības (585 un 750 proves) pastāv pavisam neliela iespēja, ka zelts varētu apsūbēt un kļūt nespodrs. Zelta apsūbēšanu veicina citi, tam piejauktie, metāli. Citi faktori, kas to ietekmē ir smaržas, svīšana, ziepes, ķimikālijas, ķermeņa krēmi un losijoni.

Vai baltais zelts var kļūt nespodrs vai dzeltens?

Varētu šķist, ka ar laiku baltais zelts sāk apsūbēt, bet patiesībā tā nenotiek - tas maina savu krāsu uz oriģinālo, dzelteno krāsu. Iemesls ir tas, ka baltais zelts sastāv, galvenokārt, no dzeltenā zelta un citu metālu piejaukuma - palādijs, niķelis. Lai izceltu sudraboti balto krāsu, parasti visus zelta izstrādājumus pārklāj ar plānu rodija krāsu. Baltais zelts kļūst dzeltens brīdī, kad rodija pārklājums sāk izdilt un baltā zelta izstrādājumiem šis process ir neizbēgams. Jā tā notiek, baltā zelta izstrādājumi ir jānogādā juvelierim, lai atkārtoti uzklātu rodija kārtiņu, tādejādi atjaunojot izstrādājuma sākotnējo izskatu.

Kas ir Zelta prove? 

Prove apzīmē zelta procentuālo īpatsvaru pret piejauktajiem metāliem. Piemēram, 585 prove (Latvijā vispopulārākā) nozīmē, ka sakausējumā ir 585/1000 daļas zelts un 415/1000 daļas citu metālu piejaukums. 

Savukārt, 999 proves zelts (24k) ir 100% tīrs zelts un ir pārāk mīksts juvelierizstrādājumu izgatavošanai. Tīru zeltu ir nepieciešams sakausēt ar citiem metāliem, lai iegūtu izturību. 999 proves zelts tiek izmantots bižutērijā ,ar plānu zelta kārtiņu pārklājot citus metālus, kā piemēram misiņu vai sudrabu, lai tie izskatītos pēc zelta.

Kas ir tīrs zelts?

Tas ir 999 proves (24K) zelts.

999 proves zelts ir 100% tīrs zelts un ir pārāk mīksts juvelierizstrādājumu izgatavošanai. Tīru zeltu ir nepieciešams sakausēt ar citiem metāliem, lai iegūtu izturību.

Kas ir 750 proves (18K) zelts?

750 proves zelts sastāv no 75% zelta un ir piemērots smalku rotaslietu izgatavošanā. 750 proves zelts ir dārgāks par 585 proves zeltu, kā arī tā krāsa ir gaišāka un sulīgāka. Atlikušie 25% sastāv no tādiem metāliem kā sudrabs, varšs un cinks. Ņemot vērā, ka 750 proves zeltā ir lielāks zelta īpatsvars salīdzinājumā ar 585 proves zeltu (75% / 58.3%), tas ir mīkstāks un nav tik izturīgs kā 585 proves zelts. Ikdienā valkātajiem izstrādājumiem, kā piemēram gredzeniem un rokassprādzēm, 585 proves zelts būtu piemērotāka izvēle tā cietības dēļ. Taču, ar pienācīgu aprūpi, 750 proves zelts ir pietiekami izturīgs, lai to varētu izmantot jebkurā juvelierizstrādājumā.

Kas ir 585 proves (14K) zelts?

585 proves zelts sastāv no 58.3% zelta un tas ir ļoti piemērots juvelierizstrādājumu izgatavošanā. Šīs proves zelts ir populārākais zelta paveids, jo to var droši valkāt ikdienā, tas ir noturīgs pret skrāpējumiem un ir krietni izturīgāks par augstāka karāta zelta izstrādājumiem.

Vēlies uzzināt vairāk?

Ja Tev ir citi jautājumi un vēlies uzzināt vairāk par mūsu produktiem vai pakalpojumiem, droši sazinies ar mums šeit.