Briljants: Dārgakmens ar mūžīgu mirdzumu

Dimants,kas pazīstams kā "dārgakmeņu karaliene",jau gadsimtiem ilgi ir apburējis cilvēci ar savu spožumu, cietību un simbolisko nozīmi.Šajā bloga ierakstā iepazīsimies ar briljanta vēsturi, īpašībām un mistisko nozīmi, kā arī uzzināsim,kā šis dārgakmens var ietekmēt mūsu dzīvi.

4 Dimantu īpašības

Karāts

Svara vienība, ar kuru mēra dimantu. 1 karāts ir piektā daļa no grama (0,2 g). A 1 karāta dimants sver 100 punktus. Ct ir saīsinājums.

Dimanta slīpējums

Šīs kategorijas dimanti ir visu pakāpju parametru augšgalā un ir ļoti reti, pateicoties nevainojamajai šķautņu un gaismas mijiedarbībai. Šie dimanti atstaro gaismu vislabāk un mirdz visspēcīgāk par visu citu kategoriju dimantiem.

Šīs kategorijas dimantiem tiek piedēvēta augstakā slīpējuma pakāpe. Šķautņu miejiedarbība ir labi līdzsvarota un piesķir dimantam spožumu un gaišumu.

Šīs kategorijas dimanti rada vieglu gaismu un mirdzumu, salīdzinot ar ideāla slīpējuma dimantiem, un tie ir nedaudz tumšāki.

Šīs kategorijas dimanti izstaro ierobežotu gaismu un spožumu.

Dimantu Dzidrība

Pie šīs dzidrības skalas pieder nevainojamas un iekšēji nevainojamas dzidrības dimanti. Šajos dimantos nav pilnīgi neviena ieslēguma. Iekšēji nevainojamas dzidrības dimantiem var būt tikai nelieli ārēji defekti, kurus var novērst ar slīpēšanu. Nevainojamas un iekšēji nevainojamas dzidrības dimanti ir ļoti reti.

Dimanti, kas pieder šai dzidrības pakāpei, var saturēt ļoti, ļoti nelielus ieslēgumus, kurus ir ārkārtīgi grūti noteikt, izmantojot 10x palielinošo spoguli, un kuri nav saskatāmi ar neapbruņotu aci.

Šīs dzidrības pakāpes dimanti satur nelielus, nebūtiskus ieslēgumus, kurus var saskatīt zem 10x palielinošā spoguļa, bet kuri nav pamanāmi ar neapbruņotu aci.

Šīs dzidrības pakāpes dimanti satur mazus ieslēgumus, kuri ir saskatāmi ar 10x palielinošā spoguļa palīdzību.

Dimanti satur nelielus ieslēgumus, kuri ir saskatāmi zem 10x palielinošā spoguļa un kurus var saskatīt ar neapbruņotu aci, veicot rūpīgu apskati.

Dimanti satur ievērojamus ieslēgumus, kuri var ietekmēt dimantu spīdumu. Ieslēgumus šajos dimantos var redzēt ar neapbruņotu aci.

Dimantu krāsa

D dimanti ir vissmalkākie baltie un bezkrāsainie dimanti, tā ir visretākā krāsas pakāpe, un tiem piemīt vislielākā vērtība.

E dimanti ir otrā augstākā pakāpe bezkrāsainības skalā. E dimanti tiek uzskatīti par retiem baltajiem dimantiem, un tie ir ārkārtīgi smalki.

F dimanti ir pēdējā pakāpe bezkrāsainības skalā, un tie tiek uzskatīti par retiem un smalkiem baltajiem dimantiem.

G dimanti ir pirmajā vietā gandrīz bezkrāsaino dimantu skalā, tie ir ļoti vērtīgi. Tiem piemīt neliela baltā nokrāsa.

H dimanti atrodas gandrīz bezkrāsaino dimantu skalā, un tiem piemīt viegla nokrāsa. H dimantu krāsu var noteikt tikai, salīdzinot tos ar bezkrāsainajiem dimantiem.

I dimanti ir nedaudz tonēti un tiek uzskatīti par gandrīz bezkrāsainiem. Nelielā nokrāsa, kas piemīt I dimantiem, ir saskatāma.

J dimanti tiek uzskatīti par pēdējo pakāpi gandrīz bezkrāsaino dimantu skalā. Vieglā J dimantu baltā nokrāsa ir saskatāma.

Nedaudz bezkrāsainie dimanti tiek iedalīti kategorijās no K līdz Z, un par tādiem tiek uzskatīti dimanti ar vieglu nokrāsu un krāsainie dimanti – no bāli dzelteniem līdz dzelteniem.

Vēsture un izcelsme

Dimanta vēsture aizsākas miljardiem gadu senatnē, Zemes dzīlēs, kur milzīgs spiediens un augsta temperatūra radīja šo neticami cieto minerālu. Pirmie dimanta atradumi tika veikti Indijā jau 3000 gadus pirms mūsu ēras, un drīz vien šis dārgakmens kļuva par vēlmju objektu valdniekiem, muižniekiem un turīgiem tirgotājiem visā pasaulē.

Īpašības

Dimants ir slavens ar savu neticamo cietību, kas ir 10 pēc Mosa skalas. Tas padara to par cietāko dabā sastopamo materiālu, kas izturīgs pret skrāpējumiem un citiem bojājumiem. Dimanti var būt dažādās krāsās, no bezkrāsaina līdz dzeltenam, rozā, zaļam, zilam un pat melnam. Tomēr visaugstāk vērtētie ir bezkrāsaini dimanti, kas pazīstami arī kā "ūdens dimanti".

Simboliskā nozīme

Dimantam ir bagāta simboliskā vēsture, kas saistīta ar mīlestību, uzticību, tīrību, spēku un mūžību. Senās kultūrās dimantus uzskatīja par dievu dāvanu un spēcīgu amuletu, kas spēj aizsargāt no ļaunajiem gariem un slimībām. Mūsdienās dimanti joprojām ir populāra izvēle saderināšanās gredzeniem un citiem nozīmīgiem rotaslietām, simbolizējot mūžīgu mīlestību un uzticību.

Mistiskās īpašības

Daudzām kultūrām dimantiem piemīt mistiskas īpašības. Tiek uzskatīts, ka tie spēj palielināt valkātāja drosmi, apņēmību un līdera dotības. Dimantiem piedēvē arī spēju dziedēt gan fiziskas, gan garīgas kaites, kā arī veicināt garīgo izaugsmi un apgaismību.

Kā izvēlēties dimantu

Izvēloties dimantu, jāņem vērā četri galvenie faktori: slīpējums, krāsa, skaidrība un karāti. Slīpējums ir vissvarīgākais faktors, kas nosaka briljanta mirdzumu un uguni. Krāsa tiek vērtēta skalā no D (bezkrāsains) līdz Z (dzeltenīgs). Skaidrība norāda uz iekšējo ieslēgumu un defektu klātbūtni. Karāti ir dārgakmens svara mērvienība.

Dimanta kopšana

Dimanti ir izturīgi dārgakmeņi, taču tie joprojām ir jākopj regulāri. Ieteicams tos tīrīt ar siltu, ziepjūdeni un mīkstu birstīti vismaz reizi reizi mēnesī. Dimantus nedrīkst pakļaut ķīmiskajām vielām, hloram un augstai temperatūrai.

Briljants ir patiesi unikāls dārgakmens, kas apvieno sevī skaistumu, spēku un mistisku nozīmi. Tā mūžīgais mirdzums ir iedvesmojis cilvēci gadsimtiem ilgi, un tas turpina fascinēt arī mūsdienās. Ja apsverat iespēju iegādāties dimantu, veltiet laiku, lai uzzinātu vairāk par tā īpašībām un izvēlētos sev piemērotāko akmeni.

BRILJANTS